Projekty E-Commerce

Bez kategorii

E-commerce to coraz prężniej rozwijająca się gałąź biznesu

 

Strategia merchandisingowa dla wszystkich grup konsumentów jest taka sama – chodzi o maksymalizację ich działań zakupowych.

 

Pojęcie handlu na dobre już wpisało się w środowisko internetowe. E-commerce to coraz prężniej rozwijająca się gałąź biznesu, osiągająca coraz to lepsze wyniki finansowe. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych sklepów, kiedy mówimy o zakładaniu i prowadzeniu biznesu typu e-commerce, musisz pamiętać o psychologii zachowań konsumentów, czyli jak poszczególne grupy potencjalnych klientów zachowują się na zakupach.

 

Jedni poświęcają zdecydowanie więcej czasu na skompletowanie produktów ze swojej listy zakupowej, przy czym nie zawsze poprzestają na spisanych wczesniej pozycjach. Porównują, chcą dokonać jak najlepszego wyboru – wychodzą z założenia, że wizyta w sklepie, tradyjnym lub internetowym, to nie tylko obowiązek, ale i swego rodzaju misja do spełnienia. Z kolei drudzy są bardziej konkretni i zdecydowani – nie mają problemów z decyzją, który produkt wybrać, sztywno trzymają się sporządzonej wcześniej listy zakupów.

 

Strategia merchandisingowa dla obu opisanych wyżej grup konumentów jest taka sama – chodzi o maksymalizację ich działań zakupowych. Żeby to osiągnąć, Twój sklep internetowy musi cechować się wysoką użytecznością – od siebie musisz włożyć w swój biznes upór, konsekwencję w działaniu, dobry zamysł i parę inwestycji. My, jako jedna z tych inwestycji, zajmiemy się całą resztą.

Napisz komentarz

Twj e-mail nie zostanie opublikowany